Susumu RG1608P-471-W-T5
RG1608P-471-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-471-W-T5
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-471-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-471-W-T5
QUANTITY
RG1608P-471-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-471-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-471-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-471-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-471-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-471-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-471-W-T5
RES SMD 130 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC HD 4CH 48-TQFP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 175mA Backlight, Lighting 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
HOUSING FEMALE 8POS GRAY .100" datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 3.5A 45 MOHM TH datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf