Susumu RG1608P-472-W-T5
RG1608P-472-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-472-W-T5
Brief Description
RES SMD 4.7KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-472-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-472-W-T5
QUANTITY
RG1608P-472-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-472-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-472-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-472-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-472-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-472-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-472-W-T5
CONN PLUG 266POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 140POS .050 SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 15W DIN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 100MA SOD523 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM SMD 70POS SHLD datasheet.pdf
CAP FILM 750PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf