Susumu RG1608P-4751-B-T1
RG1608P-4751-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4751-B-T1
Brief Description
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4751-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-4751-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4751-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4751-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4751-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4751-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4751-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4751-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-4751-B-T1
RES SMD 23.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 91A ECO-PAC2 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 14 SILVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
MINI-SAS HD ASY 4X4 6G 30AWG 2M datasheet.pdf
LED LM561B WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf