Susumu RG1608P-4751-C-T5
RG1608P-4751-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4751-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.75K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4751-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-4751-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4751-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4751-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4751-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4751-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4751-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4751-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4751-C-T5
Crystal 4.0000MHz 50ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
BARRIER BLOCK MARKER STRIP 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
FUSE AUTO 175A 32VAC/VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
DSUB 50 F CRIMP G ZINC datasheet.pdf