Susumu RG1608P-4751-P-T1
RG1608P-4751-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4751-P-T1
Brief Description
RES SMD 4.75K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4751-P-T1.pdf
Availability of RG1608P-4751-P-T1
QUANTITY
RG1608P-4751-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4751-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4751-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4751-P-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4751-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4751-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-4751-P-T1
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
OUTLET CENTER SNAP ON FP IVORY datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX V.11/V.35 PROG 44LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf