Susumu RG1608P-4752-C-T5
RG1608P-4752-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4752-C-T5
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4752-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-4752-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4752-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4752-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4752-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4752-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4752-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4752-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4752-C-T5
CONN FIXED HARAX PUR 10M 3POLE datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 430MA 770 MOHM TH datasheet.pdf
CONN STACKER 14POS 0.100" T/H datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR(12BIT) 10DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TEMP METER LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
THERMO PAD FOR ACRICH2 17W 70MM datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 6.9A 50 MOHM TH datasheet.pdf