Susumu RG1608P-4991-W-T1
RG1608P-4991-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4991-W-T1
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4991-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-4991-W-T1
QUANTITY
RG1608P-4991-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4991-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4991-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4991-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4991-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4991-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-4991-W-T1
RES ARRAY 7 RES 6.8K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONV DC-DC 120W 48VIN 1.8V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 2MM SGL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 68A TO247 datasheet.pdf
LED YLW-GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf