Susumu RG1608P-4992-C-T5
RG1608P-4992-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4992-C-T5
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4992-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-4992-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4992-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4992-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4992-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4992-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4992-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4992-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4992-C-T5
CONN AUDIO JACK 3.5MM STEREO datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 3A DO201AD datasheet.pdf
RACK CABINET 30.25X24.19X 27.37" datasheet.pdf
RES SMD 14.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
IC REG 1-6 PHASE CTRLT VR 60QFN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V datasheet.pdf