Susumu RG1608P-50R0-B-T5
RG1608P-50R0-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-50R0-B-T5
Brief Description
RES SMD 50 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-50R0-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-50R0-B-T5
QUANTITY
RG1608P-50R0-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-50R0-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-50R0-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)50
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-50R0-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-50R0-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-50R0-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-50R0-B-T5
IC DELAY LINE 150NS 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC MCU ARM 24KB FLASH 32VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CABLE ASSY RG178 290MM RPSMA FEM datasheet.pdf