Susumu RG1608P-52R3-D-T5
RG1608P-52R3-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-52R3-D-T5
Brief Description
RES SMD 52.3 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-52R3-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-52R3-D-T5
QUANTITY
RG1608P-52R3-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-52R3-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-52R3-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-52R3-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-52R3-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-52R3-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-52R3-D-T5
CONN PLUG 26POS W/SOCKET SOLDER datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHMS 2W 23X23MM datasheet.pdf
CONN POST SHUNTS 2POS 15GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED ARRAY ANSI WHITE SCREW MOUNT datasheet.pdf
BNC HD PLUG FOR 1505A UNMARKED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf