Susumu RG1608P-5492-C-T5
RG1608P-5492-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-5492-C-T5
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-5492-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-5492-C-T5
QUANTITY
RG1608P-5492-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-5492-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-5492-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-5492-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-5492-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-5492-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-5492-C-T5
TERM SOLDER TURRET .064"D .105"L datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 5A TO220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE STRIP 30W/O HOUSING125A datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 15A 5 MOHM SMD datasheet.pdf