Susumu RG1608P-5762-C-T5
RG1608P-5762-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-5762-C-T5
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-5762-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-5762-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-5762-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-5762-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-5762-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-5762-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-5762-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-5762-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-5762-C-T5
SWITCH THUMBWHL GRAY FRNT MNT datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 40W MULTIWATT15 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
156 KK BKWY HDR POLZ SQP 15 datasheet.pdf
HANDHELD OTDR datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 130MA 20.8 OHM datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 4.0V SSOT-2 datasheet.pdf
ULTRASONIC WALL SWITCH SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 14KV SCREW datasheet.pdf