Susumu RG1608P-6190-B-T5
RG1608P-6190-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-6190-B-T5
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-6190-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-6190-B-T5
QUANTITY
RG1608P-6190-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-6190-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-6190-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-6190-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-6190-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-6190-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-6190-B-T5
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 6V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
IC AMP TRANSIMPEDANCE 16-TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
CUSTOM TRIM KIT FOR 48"X60" MAT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SSD 8GB MSATA SATA II datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 6C BRAID 300V datasheet.pdf