Susumu RG1608P-620-W-T5
RG1608P-620-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-620-W-T5
Brief Description
RES SMD 62 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-620-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-620-W-T5
QUANTITY
RG1608P-620-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-620-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-620-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-620-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-620-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-620-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-620-W-T5
IC VREF SHUNT 3.3V SOT23 datasheet.pdf
VINYL 3LAYER BLUE .125 24X50' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IGBT 300V 75A 333W TO247AD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.24 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 1.27MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPST-NC 6A datasheet.pdf