Susumu RG1608P-622-B-T5
RG1608P-622-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-622-B-T5
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-622-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-622-B-T5
QUANTITY
RG1608P-622-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-622-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-622-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-622-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-622-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-622-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-622-B-T5
LED 5MM YEL 6"LDS REAR PANEL MT datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 200A POWERTAP2 datasheet.pdf
KIT DEV FOR CRYPTORF/YUMA+ datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 120A TO-220 datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED/GRN 3LEAD RA datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC KEY SWITCH 2WIRE 25WLP datasheet.pdf
IC CONFIG DEVICE 128MBIT 16SOIC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
MODULE FEMALE 1POS CRIMP datasheet.pdf