Susumu RG1608P-6340-B-T1
RG1608P-6340-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-6340-B-T1
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-6340-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-6340-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-6340-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-6340-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-6340-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-6340-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-6340-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-6340-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-6340-B-T1
IC REG CTRLR FLYBK ISO VM 16SSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
OSC VCO 3206-3306MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CRIMP CONTACT PIN 18AWG datasheet.pdf
WRMNT PLUG CONN 34 CONT CLOSED E datasheet.pdf
KJL 7 19 B J/N datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 16DRT datasheet.pdf