Susumu RG1608P-6340-C-T5
RG1608P-6340-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-6340-C-T5
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-6340-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-6340-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-6340-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-6340-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-6340-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-6340-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-6340-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-6340-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-6340-C-T5
RES ARRAY 9 RES 1M OHM 10SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS R/A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA VMN2 datasheet.pdf
CIRCULAR datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
DISPSBLE GLOVES NITRILE LRG 100P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf