Susumu RG1608P-6342-B-T5
RG1608P-6342-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-6342-B-T5
Brief Description
RES SMD 63.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-6342-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-6342-B-T5
QUANTITY
RG1608P-6342-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-6342-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-6342-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-6342-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-6342-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-6342-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-6342-B-T5
CONN HEADER 140POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 30MA SCT595-5 datasheet.pdf
RES SMD 14.3KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 28PS GOLD SMD datasheet.pdf
TRANS FLYBACK NXP STARPLUG 2.0MH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf