Susumu RG1608P-63R4-C-T5
RG1608P-63R4-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-63R4-C-T5
Brief Description
RES SMD 63.4OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-63R4-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-63R4-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-63R4-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-63R4-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-63R4-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-63R4-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-63R4-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-63R4-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-63R4-C-T5
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMB datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC34H/AE34M/HPK34H datasheet.pdf
IC INVERTER 6XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 WW datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
SW MIN ACT STR SPDT PCB 125V datasheet.pdf
RES 15 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf