Susumu RG1608P-6492-C-T5
RG1608P-6492-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-6492-C-T5
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-6492-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-6492-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-6492-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-6492-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-6492-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-6492-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-6492-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-6492-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-6492-C-T5
JUMPER-H1505TR/A2015W/X 6" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
LITEPIPE 5MM YLW TRANSP 1.33"L datasheet.pdf