Susumu RG1608P-64R9-C-T5
RG1608P-64R9-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-64R9-C-T5
Brief Description
RES SMD 64.9OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-64R9-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-64R9-C-T5
QUANTITY
RG1608P-64R9-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-64R9-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-64R9-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-64R9-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-64R9-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-64R9-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-64R9-C-T5
FIXED IND 15UH 5.76A 20 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS RT ANG SMD TIN datasheet.pdf