Susumu RG1608P-6652-C-T5
RG1608P-6652-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-6652-C-T5
Brief Description
RES SMD 66.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-6652-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-6652-C-T5
QUANTITY
RG1608P-6652-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-6652-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-6652-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-6652-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-6652-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-6652-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-6652-C-T5
IC COMPARATOR LV LP COMPL 6-DFN datasheet.pdf
MULTMETR DMM 6000CNT 600V datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.7A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 102 TYPED 36POS datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SERIALIZER 16BIT GMSL 32TQFN datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 11.8 INCH datasheet.pdf