Susumu RG1608P-6812-C-T5
RG1608P-6812-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-6812-C-T5
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-6812-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-6812-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-6812-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-6812-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-6812-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-6812-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-6812-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-6812-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-6812-C-T5
IC A/D CONV 1CH 16BIT 8-SOIC datasheet.pdf
MODULE BRIDGE RECT SLG PHASE 30A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIN TYPE C RA HDR LFCNR datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 37MM datasheet.pdf
VERT GUIDE PIN HDR ADV G datasheet.pdf
LX8 P UNMA ALL CU WT datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf