Susumu RG1608P-69R8-B-T1
RG1608P-69R8-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-69R8-B-T1
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-69R8-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-69R8-B-T1
QUANTITY
RG1608P-69R8-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-69R8-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-69R8-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-69R8-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-69R8-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-69R8-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-69R8-B-T1
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485 14-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 7A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
MOUNTING HDWE THRU BOLT 2.75" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf