Susumu RG1608P-69R8-B-T5
RG1608P-69R8-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-69R8-B-T5
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-69R8-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-69R8-B-T5
QUANTITY
RG1608P-69R8-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-69R8-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-69R8-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-69R8-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-69R8-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-69R8-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-69R8-B-T5
14P MTA156 CONN ASSY 22AWG RED datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 15K OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf