Susumu RG1608P-7320-B-T5
RG1608P-7320-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-7320-B-T5
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-7320-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-7320-B-T5
QUANTITY
RG1608P-7320-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-7320-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-7320-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-7320-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-7320-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-7320-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-7320-B-T5
HEADER OPEN SLOTTED .400 24POS datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL LP 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
CUT & POLISH ROLL 5-1/4X30'A MED datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf