Susumu RG1608P-750-B-T1
RG1608P-750-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-750-B-T1
Brief Description
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-750-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-750-B-T1
QUANTITY
RG1608P-750-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-750-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-750-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-750-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-750-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-750-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-750-B-T1
RES .07 OHM 5W 1% WIREWOUND datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SC70-3 datasheet.pdf
CAP ARRAY 180PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.17A 75 MOHM SMD datasheet.pdf