Susumu RG1608P-751-B-T1
RG1608P-751-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-751-B-T1
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-751-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-751-B-T1
QUANTITY
RG1608P-751-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-751-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-751-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-751-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-751-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-751-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-751-B-T1
IC WEBSERVER 20MHZ 100LQFP datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT IDE datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVR DUAL HS 4A 8SOIC datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON WARM WHT 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS TIN datasheet.pdf