Susumu RG1608P-753-C-T5
RG1608P-753-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-753-C-T5
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-753-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-753-C-T5
QUANTITY
RG1608P-753-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-753-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-753-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-753-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-753-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-753-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-753-C-T5
EMITTER IR 850NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
CONN IDC 6POS .100 GOLD 24AWG datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
27MM LOW P HS ASSY A- datasheet.pdf
BALANCER AERO-MOTIVE datasheet.pdf
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IGBT 650V 20A TO220 datasheet.pdf