Susumu RG1608P-7680-C-T5
RG1608P-7680-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-7680-C-T5
Brief Description
RES SMD 768 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-7680-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-7680-C-T5
QUANTITY
RG1608P-7680-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-7680-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-7680-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-7680-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-7680-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-7680-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-7680-C-T5
RES SMD 330 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE CERM 125MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IGBT 400V 45W DPAK datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 18A 2.5 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 330MA 1.35 OHM datasheet.pdf
RES 27K OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf