Susumu RG1608P-7681-C-T5
RG1608P-7681-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-7681-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.68K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-7681-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-7681-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-7681-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-7681-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-7681-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-7681-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-7681-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-7681-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-7681-C-T5
SWITCH PUSH SPDT 0.03A 12V datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2016N/H2730TR 3" datasheet.pdf
VARISTOR 351V 70KA CHASSIS datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 8SOIC datasheet.pdf
LED YELLOW T1-3/4 RT ANG PCB datasheet.pdf
TIE 316 ST/STEEL 100LB 33" datasheet.pdf
INTERFACE PLC FIELD 12/24-48VDC datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD PROT 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 70CRI 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.89A 29 MOHM datasheet.pdf