Susumu RG1608P-80R6-B-T1
RG1608P-80R6-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-80R6-B-T1
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-80R6-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-80R6-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-80R6-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-80R6-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-80R6-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-80R6-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-80R6-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-80R6-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-80R6-B-T1
VARISTOR 387V 40KA SQUARE datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 1" H2O 4SIP datasheet.pdf
CONN FFC PIN HSG 6POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 1.02 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER .787" 14POS DUAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 7.25MM datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf