Susumu RG1608P-8250-P-T1
RG1608P-8250-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-8250-P-T1
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-8250-P-T1.pdf
Availability of RG1608P-8250-P-T1
QUANTITY
RG1608P-8250-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-8250-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-8250-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-8250-P-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-8250-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-8250-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-8250-P-T1
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 10.9KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 12POS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED 3535 YLW 590NM 66LM SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
24W7 F PC TAIL 30A 4-40 datasheet.pdf