Susumu RG1608P-8451-B-T5
RG1608P-8451-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-8451-B-T5
Brief Description
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-8451-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-8451-B-T5
QUANTITY
RG1608P-8451-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-8451-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-8451-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-8451-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-8451-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-8451-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-8451-B-T5
Connector Receptacle 28 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC SWITCH DETECT SPI 32-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 10% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf