Susumu RG1608P-84R5-C-T5
RG1608P-84R5-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-84R5-C-T5
Brief Description
RES SMD 84.5OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-84R5-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-84R5-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-84R5-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-84R5-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-84R5-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-84R5-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-84R5-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-84R5-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-84R5-C-T5
LED 7-SEG DISP CA GREEN RHDP .3" datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24HVQFN datasheet.pdf
16MM IND CTRL ROUND SCRN YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS 7.62MM datasheet.pdf
BEVEL 0.7MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW SOT323 datasheet.pdf