Susumu RG1608P-84R5-W-T1
RG1608P-84R5-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-84R5-W-T1
Brief Description
RES SMD 84.5OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-84R5-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-84R5-W-T1
QUANTITY
RG1608P-84R5-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-84R5-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-84R5-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-84R5-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-84R5-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-84R5-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-84R5-W-T1
CERAMIC RESONATOR 522 KHZ datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SW SIDE ROTARY WIRELESS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf