Susumu RG1608P-86R6-W-T1
RG1608P-86R6-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-86R6-W-T1
Brief Description
RES SMD 86.6OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-86R6-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-86R6-W-T1
QUANTITY
RG1608P-86R6-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-86R6-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-86R6-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-86R6-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-86R6-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-86R6-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-86R6-W-T1
RES SMD 59 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 55A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 2W SMBJ datasheet.pdf