Susumu RG1608P-8870-B-T5
RG1608P-8870-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-8870-B-T5
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-8870-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-8870-B-T5
QUANTITY
RG1608P-8870-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-8870-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-8870-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-8870-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-8870-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-8870-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-8870-B-T5
CONV DC/DC 1W 5VIN 15V DIP SGL datasheet.pdf
PCB ADAPTER 33P FFC-THRU-HOLE datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 37.3"L X 24"W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP 220MF -20% +80% 3.6V T/H datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 672FBGA datasheet.pdf
ADHESIVE FERRITE ABSORBENT MATER datasheet.pdf
SR BTS CB FT 6 ASY datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.8A 8SOIC datasheet.pdf
BCH-508HS-16 BK datasheet.pdf
HAND TOOL KIT DUOPLUG 2.5 MKI datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf