Susumu RG1608P-9310-W-T5
RG1608P-9310-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-9310-W-T5
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-9310-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-9310-W-T5
QUANTITY
RG1608P-9310-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-9310-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-9310-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-9310-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-9310-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-9310-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-9310-W-T5
IC LATCH OCT LV 5V I/O 20SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES 750 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 3.3V ST SMD datasheet.pdf
LED CBI 5MM MULTI BLOCK datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 9VOUT datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
0.28 OHM CMOS 1.65 V to 3.6 V Single SPST Switches in SC70 IC datasheet.pdf