Susumu RG1608Q-120-D-T5
RG1608Q-120-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608Q-120-D-T5
Brief Description
RES SMD 12 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608Q-120-D-T5.pdf
Availability of RG1608Q-120-D-T5
QUANTITY
RG1608Q-120-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608Q-120-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608Q-120-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608Q-120-D-T5
Related LinksRG1608Q-, RG1608Q-120-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608Q-120-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608Q-120-D-T5
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
JUMPER 25A 5POS WTR 2.5/ZZ datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 22POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER CTRLR 28-QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.25A 190 MOHM datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 203 TYPE A 40POS datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 10POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CABLE HDMI-M TO DVI-M 6'GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf