Susumu RG1608Q-24R9-D-T5
RG1608Q-24R9-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608Q-24R9-D-T5
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608Q-24R9-D-T5.pdf
Availability of RG1608Q-24R9-D-T5
QUANTITY
RG1608Q-24R9-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608Q-24R9-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608Q-24R9-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608Q-24R9-D-T5
Related LinksRG1608Q-, RG1608Q-24R9-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608Q-24R9-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608Q-24R9-D-T5
TRANS NPN 80V 3A TO-220D datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 35W DPAK datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ4 datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 20POS datasheet.pdf