Susumu RG1608Q-26R1-D-T5
RG1608Q-26R1-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608Q-26R1-D-T5
Brief Description
RES SMD 26.1 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608Q-26R1-D-T5.pdf
Availability of RG1608Q-26R1-D-T5
QUANTITY
RG1608Q-26R1-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608Q-26R1-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608Q-26R1-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608Q-26R1-D-T5
Related LinksRG1608Q-, RG1608Q-26R1-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608Q-26R1-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608Q-26R1-D-T5
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT HI SIDE 14TSSOP datasheet.pdf
IC INVERTER HEX UNBUFF 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
PLUG 10ROW 200POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 250V datasheet.pdf
KIT SMALL CASE datasheet.pdf
RES 330 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 64POS datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 5A MCPH6 datasheet.pdf