Susumu RG1608V-1020-W-T1
RG1608V-1020-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1020-W-T1
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1020-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-1020-W-T1
QUANTITY
RG1608V-1020-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1020-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1020-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1020-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1020-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1020-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-1020-W-T1
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BATTERY MGMT CTRLR 64HTQFP datasheet.pdf
IMPACT BP 4X10 LW SN/PB datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FIFO TRPL BUS 64X36X2 128QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf