Susumu RG1608V-1051-P-T1
RG1608V-1051-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1051-P-T1
Brief Description
RES SMD 1.05K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1051-P-T1.pdf
Availability of RG1608V-1051-P-T1
QUANTITY
RG1608V-1051-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1051-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1051-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1051-P-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1051-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1051-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-1051-P-T1
CONN D-SUB HOUSING RECEPT 15POS datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 0.274 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 6POS PIN datasheet.pdf
IC HEADPHONE AMP DAC 25DSBGA datasheet.pdf
CAP TANT 4UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf