Susumu RG1608V-1071-C-T5
RG1608V-1071-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1071-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.07K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1071-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-1071-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-1071-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1071-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1071-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1071-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1071-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1071-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1071-C-T5
HOOK-UP STRND 30AWG BROWN 100' datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 18.6A 5 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH REED 24VDC 1W SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-36VIN +/-15V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIODE 1.2KV 60A TO247AC datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.4A 51.6 MOHM SMD datasheet.pdf