Susumu RG1608V-1130-W-T1
RG1608V-1130-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1130-W-T1
Brief Description
RES SMD 113 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1130-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-1130-W-T1
QUANTITY
RG1608V-1130-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1130-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1130-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1130-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1130-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1130-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-1130-W-T1
SWITCH DIP PIANO 10POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CA 2.0MM RISER XG AQUA LC DUP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
SC 3.81/09/180F 3.2SN OR BX datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf