Susumu RG1608V-1131-C-T5
RG1608V-1131-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1131-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1131-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-1131-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-1131-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1131-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1131-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1131-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1131-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1131-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1131-C-T5
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
VARISTOR 15V 40A SOD-83A AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 4V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP CER 3600PF 100V 1% BP 1812 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 20ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 32VDC ROCKER datasheet.pdf