Susumu RG1608V-1240-W-T5
RG1608V-1240-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1240-W-T5
Brief Description
RES SMD 124 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1240-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-1240-W-T5
QUANTITY
RG1608V-1240-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1240-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1240-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1240-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1240-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1240-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1240-W-T5
CONN CARD EDGE 22POS .156 GREEN datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 24-72V 350MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 400-430MHZ 1/4W MXI datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
STARG24 LUXEON T 5700K W C datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS datasheet.pdf