Susumu RG1608V-1330-C-T5
RG1608V-1330-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1330-C-T5
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1330-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-1330-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-1330-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1330-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1330-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1330-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1330-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1330-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1330-C-T5
DIODE ZENER 5.1V 1.5W SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
TRANS 2PNP 40V 0.2A SOT363 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.4V SOP4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CONV DC/DC PWM 0.775MA 7DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf