Susumu RG1608V-1470-P-T1
RG1608V-1470-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1470-P-T1
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1470-P-T1.pdf
Availability of RG1608V-1470-P-T1
QUANTITY
RG1608V-1470-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1470-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1470-P-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1470-P-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1470-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1470-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-1470-P-T1
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MAT FEML SNAP 11-3/4X35-1/2X1/16 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SER 20-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 47UF 20% 2.5V 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf